هلیا مقدم

09374645524
 
Menu

هلیا مقدم

09374645524

 

کاشت مژه ضربدری

 

راویس بیوتی مرکز میکاپ و آرایش تخصصی عروس در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  خدمات گوناگونی را به عروس خانم های عزیز ارائه می دهد. شما می توانید از ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید تا در روز عروسی خود بدرخشید.

امروزه در بین جوامع گوناگون علاقه‌ی زیادی برای انجام عمل‌های زیبایی و انواع کاشت و اکستنشن های مو و مژه نشان می‌دهند و هر کدام از انواع فعالیت‌های خدماتی زیبایی که انجام می‌شود به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و انواع گوناگونی دارد. برای انواع کاشت یا اکستنشن مژه از روش‌های زیادی استفاده می‌شود و یکی از آن‌ها کاشت مژه ضربدری است و در ادامه‌ی مطلب درباره این روش مطالبی را بیان خواهیم کرد. همان‌طور که گفته شد از دو روش کاشت و اکستنشن برای زیبایی مژه‌ها استفاده می‌شود که این دو با هم متفاوت هستند و آن هم این است که در اکستنشن تارهای مصنوعی مو به صورت تک به تک به مژه‌ها می‌چسبند و بسیار طبیعی‌تر از کاشت مژه می‌باشند و جلوه‌ی زیباتری به صورت می‌بخشد اما کاشت مژه هم به دو صورت است یکی کاشت مژه به صورت جراحی و دائم صورت می‌گیرد.

 

 

انواع کاشت مژه ضربدری

 

 

انواع کاشت مژه ضربدری

 

کاشت دائم توسط متخصصان یعنی پزشکان متبحر انجام می‌شود و نوع دیگری از کاشت را متخصصان زیبایی در آرایشگاه زنانه انجام می‌دهند که به صورت موقت است و دوام کمتری هم دارد و در مقایسه با اکستنشن بسیار مصنوعی است و از نظر زیبایی خیلی محبوب نیستند همان‌طور که گفته شد مژه‌ها به صورت تکی و یا به صورت یک دسته از تارهای مصنوعی کاشته می‌شوند. در کاشت مژه که انواع مختلفی هم دارد از روش‌های مختلفی هم انجام می‌شود و وسایل مختلفی دارد که موجب دوام بیشتر آن می‌شود. روش کاشتی که دوام و ماندگاری بالاتری دارد روش کاشت ضربدری مژه است.

 

مواد کاشت مژه ضربدری

 

در کاشت مژه ضربدری و هر نوع از کاشتی که انجام می‌شود یکسری ابزار و وسایلی انجام می‌شود که باید توجه کنیم تا از نوع مرغوب باشند. اگر اکستنشن یا کاشت خود را در آرایشگاه زنانه انجام می‌دهید از مرغوب بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. یکی از موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرد چسب مژه است و باید از چسب‌هایی استفاده کنیم که نسبت به نمونه‌های دیگر آن از کیفیت بالاتری برخوردار باشند بنابراین باید برای خرید آن دقت کنید و اگر در سالن‌های آرایشی انجام می‌دهید چسب مژه را خودتان تهیه کنید زیرا چسب‌ها دارای مواد شیمیایی هستند که ممکن است حساسیت‌زا باشند و البته این که دوام آن‌ها متفاوت هستند. بعضی از آن‌ها دارای مواد سرطان‌زا هستند پس باید در خرید آن‌ها دقت کرده و تحقیق کنید. یکی دیگر از مواد مورد استفاده همان مژه‌هایی هستند که قرار است به عنوان مژه‌های مصنوعی کاشته شوند.

 

نکات مهم کاشت مژه ضربدری

 

نکته‌ی مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که مژه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای کیفیت مناسبی باشند یعنی کیفیتی که وقتی روی مژه‌های شما قرار می‌گیرند قابل تشخیص نباشد. بعضی از مژه‌هایی که در بازار هستند وقتی در کنار مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرند و قابل تشخیص هستند و اینکه بسیار کم دوام هستند و زود از بین می‌روند. در انواع مدل‌های کاشت مژه از جمله کاشت مژه ضربدری از مواد متفاوتی برای افزایش پایداری و دوام آن‌ها استفاده می‌شود یکی از آن‌ها پرایمر مژه و است که باید نوع مطلوب آن برای کاشت مژه مورد استفاده قرار بگیرد و بسیار در مدت زمان ماندگاری آن نقش دارد.

 

 

پایداری مژه‌های ضربدری

 

 

پایداری مژه‌های ضربدری

 

در انواع مدل‌های کاشت مژه از جمله کاشت مژه ضربدری برای ماندگاری و زیباتر بودن آن‌ها باید از موادی استفاده شود که بتواند مژه‌های کاشته شده را برای مدت زمان طولانی‌تری نگه دارد. یکی از محصولاتی که برای این کار استفاده می‌شود پرایمر‌های مژه هستند که این پرایمرها انواع مختلفی دارند که بعضی از آن‌ها بی رنگ هستند و بعضی سفید و کرم رنگ هستند که یکسری از آن‌ها فقط برای زیرسازی مژه‌ها انجام می‌شود و بعضی از آن‌ها برای کاشت مژه هم کاربرد دارند. پرایمرها به طور کلی باعث تقویت مژه‌ها، رشد آن‌ها و حجم دهندگی آن‌ها می‌شوند. در کاشت مژه‌ها پرایمرها نقش محافظت کنندگی را دارا هستند و قبل از چسب مژه روی سطوح چشم زده می‌شود که مزیت‌های دیگری هم دارد یکی این که محیط را ضد عفونی می‌کند و باکتری‌های اطراف آن را از بین می‌برد. بعد از برداشتن مژه‌های مصنوعی و اکستنشن مژه‌های طبیعی فرد تقویت شده و حجیم‌تر می‌شود. معمولاً برای هر چشم 40 الی 50 مژه کاشته می‌شود.

 

انواع دیگر کاشت مژه

 

کاشت و اکستنشن مژه باعث حالت دادن به چشم‌ها و پر پشت شدن مژه‌ها می‌شود اما همین‌طور که گفتیم این کار فقط با یک روش مشخص انجام نمی‌شود. ما در این مطلب کاشت مژه ضربدری را بررسی می‌کنیم اما باید بدانیم که وجه تمایز آن از روش‌های دیگر چیست و اصلاً کاشت مژه ضربدری چه اصولی دارد و چگونه انجام می‌شود. انواع کاشت و اکستنشن عبارت‌اند از کاشت و اکستنشن کلاسیک که در آن به ازای یک تار مژه‌ی طبیعی فرد یک تار مژه به آن متصل می‌شود که بسیار طبیعی به نظر می‌رسد و این روش بسیار رایج است. اکستنشن و کاشت مژه والیوم یا سه بعدی که در آن به جای یک تار مژه سه تار مژه به مژه طبیعی اکستنشن می‌شود که این روش هم دوام و ماندگاری نسبتاً خوبی دارد و روش سوم کاشت مژه ضربدری است که در این روش با وجود داشتن مژه‌های طبیعی کم باز هم می‌توانید اکستنشن و کاشت انجام دهید و حجم مژه‌های خود را افزایش دهید.

 

ترمیم کاشت مژه ضربدری

 

مژه‌ها با توجه به صلاحدید مژه کار به یک روش متفاوتی کاشته و یا اکستنشن می‌شوند. وقت و هزینه‌ای که برای هر کدام از آن‌ها صرف می‌شود با دیگری متفاوت است و همچنین مدت زمانی که بر روی مژه‌ها باقی می‌ماند و همین‌طور دوام و پایداری آن. بعد از کاشتن و اکستنشن زمانی برای ترمیم مژه‌ها تعیین می‌شود یعنی زمانی که مژه‌های کاشته شده دیگر مثل روز اول آن نیستند و لازم است که ترمیم شوند البته در مورد زمان ترمیم نگهداری خود فرد اهمیت بسیار بالایی دارد و در تشخیص زمان بسیار تعیین کننده است اما یک زمان تقریبی در دست است که به این صورت است که مثلاً به طور معمول اکستنشن و کاشت مژه کلاسیک بعد از 2 الی 3 هفته می‌بایست مورد ترمیم قرار گیرد. در اکستنشن و کاست مژه والیوم یا سه بعدی حدوداً 3 الی 4 هفته بعد از کاشت باید ترمیم صورت گیرد اما در مورد کاشت مژه ضربدری این مدت زمان بیشتر است و دوام و ماندگاری بیشتری دارد و این یکی از مزیت‌های کاشت مژه ضربدری نسبت به سایر روش‌هاست و دیگری این که برای افرادی که مژه‌های کم پشت دارند هم امیدوارکننده است و زمان ترمیم آن 2 الی 6 هفته پس از کاشت است.

مرکز آرایشی راویس بیوتی در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  ارائه دهنده انواع رنگ و مش ، کوپ ، طراحی با حنا ، کاشت ناخن و مژه و میکروپیگمنتیشن به صورت کاملا حرفه ای و طبیعی می باشد. اگر شما هم به زیبایی خود اهمیت می دهید حتما به سالن های ما مراجعه نمایید تا آرایشگران متخصص ما بتوانند بهترین ها را به شما ارائه دهند

 

 

انواع کاشت مژه 

Leave your comment