هلیا مقدم

09374645524
 
Menu

هلیا مقدم

09374645524

 

وسایل مورد نیاز شینیون

وسایل مورد نیاز شینیون

 

راویس بیوتی مرکز میکاپ و آرایش تخصصی عروس در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  خدمات گوناگونی را به عروس خانم های عزیز ارائه می دهد. شما می توانید از ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید تا در روز عروسی خود بدرخشید.

شینیون از خدماتی است که در آرایشگاه ها ارائه می شود. شینیون به معنای جمع کردن موها در پشت سر است که از تنوع زیادی نیز برخوردار است. این کار امروزه در سالن های آرایش به یک هنر و تکنیک تبدیل شده است و آرایشگران می توانند با مدل های شینیون جذاب هنر خود را به نمایش بگذارند. برای این کار نیاز به ابزار و وسایلی است که در بیشتر آرایشگاه ها می توان آن ها را یافت. وسایل شینیون برای مدل های متنوع در ادامه آورده شده اند.

 

تقسیم بندی ابزار و وسایل مورد نیاز شینیون

 

تقسیم بندی ابزار و وسایل مورد نیاز شینیون

 

شینیون مدل های بسیار زیادی دارد که هر مویی با خصوصیاتی که دارد، ممکن است برای اجرا به ابزار متفاوتی نیاز داشته باشد. برخی از وسایل شینیون برای بسیاری از مدل ها کاربرد دارند. شینیون مو در مدل های کاملاً بسته، نیمه بسته و باز وجود دارد و خانم ها با توجه به سلیقه خود و فرم صورت و اندازه موها می توانند مدل مناسب خود را برای خود در نظر بگریند.

خانم هایی که موهای فر دارند و مدل شینیونی را انتخاب کرده اند که موها باید صاف باشد، به ابزار لازم خود و آن ها که موهای صاف دارند و مدل های فر دار را برگزیده اند به ابزار دیگری برای شینیون نیاز دارند.

 

ابزار و وسایل مورد نیاز شینیون مو به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

 

ابزار ساده شینیون

ابزار حرفه ای شینیون

 

کلیپس مو، تل، کش، تور شینیون و امثال این وسایل جزء ابزارهای ساده شینیون هستند. این وسایل در روی میز آرایش بیشتر خانم ها موجودند و شینیون با آن ها در خانه قابل اجرا خواهد بود. بیگودی، تور نامرئی، پروتز اسفنجی، گیره مویی، چوب شینیون و انواع مدل مو مصنوعی را می توان در دسته ابزار حرفه ای شینیون قرار داد. آرایشگران ماهر و با تجربه برای شینیون های پیچیده و حرفه ای این وسایل را به کار می برند.

 

ابزار لازم و وسایل مورد نیاز شینیون مو

  

سشوار

 

از وسایل شینیون مو ابزارهای حرارتی هستند. مدل های شینیون بسیار زیاد و متنوع هستند و در برخی از مدل ها به ابزارهای حرارتی نیاز است. رایج ترین ابزار حرارتی در تمام آرایشگاه ها سشوار است که جزء پرکاربردترین ابزار در سالن های آرایشگاه محسوب می شود.

سشوار برای خشک کردن و حالت دادن به موها به کار می رود. برای این که بتوان مو را به حالت مورد نظر در آورد نیاز است که کمی مرطوب شود و برای خشک کردن سریع سشوار وسیله ای بسیار مناسب است. 

 

اتوی مو

 

از دیگر ابزار حرارتی می توان به اتوی مو و انواع فرکننده ها اشاره کرد که با توجه به مدل انتخاب شده کار با آن ها ضروری است.با اتوی مو می توان موهای فر را صاف و موهای صاف را حالت دار و زیبا کرد. خیلی از خانم ها به دلیل آسیب هایی که اتو به مو وارد می کند، دوست ندارند موهایشان اتو زده شود. اما اتوهای مو که سنگ آن ها از جنس سرامیک باشد، موجب سوختن موها نمی شوند.

 

تثبیت کننده های مو

 

بسیاری از مدل های شینیون دارای فرم هایی هستند که برای شکل دادن به آن ها به سشوار و اتوی مو نیاز است. اما برای ثابت نگه داشتن فرم های خاص مو روی سر باید از تثبیت کننده استفاده شود. زیرا مو با قرار گرفتن در معرض رطوبت هوا و عوامل دیگر ممکن است حالت و فرم خود را از دست بدهد و به شکل وز دار یا فر خورده در بیاید که اصلاً مطلوب نیست. تثبیت کننده های مو با کاربردهای مختلف و در شکل های متنوعی وجود دارند. ژل مو، موس مو و اسپری مو از این دست تثبیت کننده ها هستند که هر کدام روش مصرف و مزایا و معایب خود را دارند.تثبیت کننده از وسایل مورد نیاز شینیون هستند که در مراحل مختلف کار می توان از آن ها استفاده کرد. اسپری مو در تمام شینیون ها برای حفظ حالت موها باید استفاده شود، وگرنه زحمت چند ساعته آرایشگر به هدر خواهد رفت. به همین دلیل بعد از اتمام کار روی موها اسپری زده می شود.

 

استفاده ی همزمان سشوار و اتوی مو

 

در برخی از مدل ها نیاز است که از اسپری مو در میان مراحل شینیون استفاده شود. در آرایشگاه زنانه ، آرایشگرانی هستند که اسپری مو را روی موها می زنند و بعد روی آن ها اتو می کشند. با این کار موها را به هم می چسبانند و به شکل یک ورق مو در می آورند. آرایشگر از این ورق مو برای طراحی شینیون و مدل های پیچیده استفاده می کند.

برخی از اسپری های مو قوی تر هستند و آرایشگر با کاربرد آن ها مطمئن است که موها تا آخر مهمانی و مجلس حالت و فرم خود را حفظ خواهند کرد.

 

دستگاه بافت مو

 

دستگاه بافت مو

 

یکی از وسایل شینیون مو دستگاه بافت مو است که در مدل هایی که بافت مو دارند قابل استفاده است. خیلی از خانم ها به مدل های شینیون که بافت مو در آن ها کار شده است علاقه دارند که برای اجرای این مدل ها به این دستگاه نیاز است.

 

تل حجم دهنده مو

 

تل حجم دهنده شینیون استفاده بسیار زیادی دارد. در مدل های زیادی از این تل استفاده می شود. تل حجم دهنده برای موهای صاف و خوابیده کاربرد دارد.

 

گیره مو مخصوص

 

گیره های مخصوص شینیون مو نیز برای ثابت نگه داشتن حالت موها کاربرد دارند. در برخی از شینیون ها که مدل های پیچیده تر دارند ممکن است به تعداد بسیار زیاد از این گیره ها نیاز باشد. این گیره ها طوری طراحی شده اند که در سر فرو نمی روند و آسیبی به پوست سر نمی رسانند.

 

بابلیس

 

بابلیس از دیگر وسایل مورد نیاز شینیون موها است که برای فر کردن موها به کار می رود. بسیار از خانم ها برای فر کردن موهای خود در خانه از این وسیله استفاده می کنند.

 

نکات مهم در زمان استفاده از وسایل مورد نیاز شینیون

 

اگر از وسایل شینیون مو در خانه استفاده می کنید، با توجه به نکات ساده از آسیب رسیدن به موها پیشگیری خواهد شد.

به عنوان نمونه، می توانید دورهای بستن موها با کش را کم کنید و به این ترتیب از فشاری که به موها وارد می شود کاسته خواهد شد و منجر به شکسته شدن آن ها نمی شود.

 

از وسایل مرغوب استفاده کنید

 

به کار بردن وسایل مرغوب و با کیفیت را به ارزان و بی کیفیت ترجیح دهید و کلیپس ها، سنجاق ها و گیره های تیز و نامرغوب را کنار بگذارید. این وسایل در زمان استفاده ممکن است به پوست سر و ریشه های مو آسیب وارد کنند که هزینه جبران این آسیب ها در مواردی بیش از تهیه این وسایل با قیمت بیشتر است.

در صورتی که جزء دسته خانم هایی هستید که عاشق شینیون کردن موها هستند و برای تمام مراسم ها و مهمانی ها موهای خود را شینیون می کنند، برای جلوگیری از شکستگی احتمالی ساقه موها استفاده دوره ای از ماسک مو و سرم مو نباید فراموش شود.

 

نکات قبل از انجام شینیون

 

پیش از این که برای شینیون موها به سالن آرایش مراجعه کنید، زدن ماسک و حالت دهنده به موها موجب می شود که مدل مو شینیون راحت تر انجام شود و دوام بیشتری نیز داشته باشد. استفاده از این محافظ های مو می تواند از آسیب دیدن موها در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت مستقیم سشوار و اتوی مو محافظت کنند.

راویس بیوتی مرکز میکاپ و آرایش تخصصی عروس در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  آماده ارائه انواع میکاپ های تخصصی عروس در مدل ها و سبک های متنوع می باشد. شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با ما تماس بگیرید و بهترین ها را تجربه کنید.

 

نکات قبل از انجام شینیون 

انصراف از نظر
نظرات
1402/10/26 03:25
Since central PP usually develops in children who have had PP for some years, children with PP should be evaluated for secondary central PP <a href=http://sildenafi.sbs>canadian pharmacy viagra</a> Medications classified as strong inhibitors of tamoxifen biotransformation reduce plasma concentrations of active metabolites by as much as 64