هلیا مقدم

09374645524
 
Menu

هلیا مقدم

09374645524

 

مرکز تخصصی میکاپ صورت

مرکز تخصصی میکاپ صورت

 

مرکز تخصصی میکاپ و آرایش عروس راویس بیوتی در مهر شهر کرج 

 

مرکز آرایشی راویس بیوتی در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  اارائه دهنده انواع کراتین مو، انواع کاشت ناخن با طراحی متنوع ، انواع رنگ و مش و کوپ های اختصاصی و به روز می باشد. همچنین دستگاه میکروپیگمنتیشن موجود در این مرکز آمیا می باشد و رنگ های مورد استفاده آن مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها و وقت دهی با کارشناسان ما تماس حال نمایید.

 

میکاپ صورت و مو

 

  در مطلب زیر توضیحاتی راجب میکاپ صورت و مو آورده ایم:  

میکاپ صورت در لغت به معنای ترکیب و ساختار و در اصطلاح به معنای آرایش صورت است

امروزه این رشته توسط متخصصان که میکاپ آرتیست نام دارند به انواع سبک ها  که زیر مجموعه وسیعی از مدل ها را در بر می گیرد انجام می پذیرد. در اصل میکاپ آرتیست مسئول رفع معایب احتمالی صورت ، گردن و افزایش زیبایی می باشد.

آرایش در اصطلاح به معنای اضافه کردن موارد آرایشی به صورت و زیباتر کردن آن است به نحوی که تغییر چشم گیری در صورت فرد ایجاد شود.

 

سبک یا استایل آرایش چیست؟

 

سبک یا استایل به معنی شیوه انجام آرایش می باشد که در یک استراکچر تعریف شده به تقسیم وزن و هارمونی رنگ در آرایش صورت می پردازد. در دنیای میکاپ چند استایل یا سبک معروف وجود دارد که در میان آن ها می توان به سبک کلاسیک ، سبک اروپایی ، شرقی، عربی و ... اشاره کرد.

 

میکاپ صورت در سبک های مختلف چگونه است؟

 

  1. سبک کلاسیک : در این سبک اگر آرایش فرد در ناحیه چشم ها تند باشد باید حتما از رنگ های ملایم و لایت در ناحیه لب ها استفاده نمود و همین طور اگر در ناحیه چشم ها آرایش ملایم بود باید برای لب ها از رنگ های تیره تر استفاده نمود. در این سبک از رژ لب هایی مانند قرمز ، زرشکی و ... استفاده می شود و برای چشم ها از خط چشم مشکی و همچنین سایه هایی ملایم مناسب با آرایش صورت استفاده می شود. در این نوع از آرایش بیشترین تاکید بر روی رژ لب و آرایش چشم است و از رژ گونه به صورت نامحسوس استفاده می شود.
  2. سبک عربی : در این نوع از سبک ما با آرایش هایی غلیظ رو به رو هستیم و استفاده از رنگ های گرم و تیره در این نوع از میکاپ به شدت مورد توجه می باشد. سبک عربی بیشتر شلوغ و چرب بوده و تغییرات شدید صورت در آن به صورتی است که در قبال میکاپ های دیگر بسیار چشم گیر می باشد. در این سبک برجسته سازی لب و گونه ها اهمیت دارد و از فون های تیره برای ایجاد سایه روشن ها استفاده می شود.
  3. سبک شرقی : در این میکاپ از رنگ های شاد و زنده در لب ها و چشم ها بدون محدودیت استفاده می شود و در یک چارچوب حساب شده می توان شاهد آرایش های رنگارنگ و زیبا باشیم . همچنین رنگ هایی مانند قرمز ، زرشکی ، بنفش تیره ، قهوه ای ، سرخابی و ... در این نوع از میکاپ به فراوانی دیده می شود.

 

 

 

 

تفاوت گریم و میکاپ صورت در چیست؟

 

گریم امروزه به معنای استفاده از تکنیک های سایه روشن می باشد و ابزار زیبایی برای اصلاح چهره افراد است. در گریم شخصیت پردازی و حتی زیباسازی به کمک عواملی که خود را نشان دهند انجام می شود. اما آرایش تغییر دادن صورت به وسیله رنگ و لعاب می باشد. گریم همیشه اغراق آمیز نیست و خانم هایی با حجاب کامل نیز می توانند خود را گریم کنند و بدون جلب توجه خاصی در طول روز از آن استفاده کنند.

همچنین گریم بر خلاف آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن اقدام به تعادل سازی می کند.

 

تفاوت آرایش روز و شب چیست؟

 

به طور کلی آرایش روز باید ساده باشد. برای رنگ رژ لب بهتر است از تنالیته صورتی استفاده کنید. آرایش چشم هم باید کاملا ساده باشد . یک سایه کم رنگ با کمی ریمل کافی می باشد.

آرایش شب می تواند کمی بیشتر باشد. برای این نوع آرایش باید گونه ها را برجسته کنید همچنین چشم ها یا لب ها را پر رنگ و برجسته آرایش کنید. اما تنها یکی را پررنگ آرایش کنید یا لب یا چشم ها.

یکی از بهترین مدل های آرایشی که هیچ وقت از مد نمی افتد زدن رژ لب قرمز با کمترین آرایش یا حتی بدون آرایش صورت می باشد. بهتر است برای افراد با پوست تیره از تناژ رنگ قرمز تیره استفاده کنید و برای افراد با پوست روشن از تناژ نارنجی استفاده کنید.

 

برای افرادی که موی کوتاه دارند چه نوع میکاپ صورت مناسب است؟

 

  1. برای افراد با موهای کوتاه بهتر است قبل از آرایش کردن با کمک تونر پوست خود راتمیز کنید .
  2. یک فاوندیشن مناسب پوست صورت خود انتخاب کنید و آن را روی پوست صورت و گردن خود بزنید. باید دقت داشته باشید که یک درجه روشن تر از پوست خودتان باشد.
  3. زمانی که موها کوتاه هستند چشم ها بیشتر در معرض دید قرار میگیرند در نتیجه بهتر است از آرایشی استفاده کنید که چشم ها در آن زیباتر تر دیده می شوند.
  4. به ابروهای خود با کمک مداد ابرو یا سایه ابرو فرم و حالت مناسبی دهید.
  5. زمانی که موها کوتاه است گونه ها بیشتر دیده می شوند در نتیجه بهتر است برای برجسته کردن آن ها از رژ گونه ها با رنگ روشن استفاده کنید.
  6. در آخر بهتر است برای لب ها از برق لب و رژ لب های رنگ روشن استفاده کنید.

 

تغییر نحوه آرایش متناسب با رنگ موها :

 

با موهایی به رنگ خاکستری ، طلایی باید آرایشی ملایم با رنگ های روشن داشته باشید تا با روشنی رنگ موها هماهنگی داشته باشد. رنگ های تیره مانند رژ لب قرمز یا خط چشم گوجه ای تضاد بدی با موهای شما خواهند داشت.

اگر موهای قهوه ای تیره و مشکی دارید بدانید این رنگ ها صورت را رنگ پریده می کند پس باید از رنگ های تندتر برای آرایش گونه ها و لب ها استفاده کنید و چشم هایتان را با سایه های قهوه ای ، ریمل مشکی و خط چشم قهوه ای تیره یا خاکستری تیره آرایش کنید.

برای موهایی با تناژ قرمز به دلیل آن که چهره را گرم تر می کند بهتر است صورت خود را با رنگ های گرم آرایش کنید. رژ لب هلویی ، قهوه ای روشن ، صورتی یا قرمز برای آرایش لب ها و خط چشم و ریمل  قهوه ای با تن قرمز تا قهوه ای تیره برای آرایش چشم ها توصیه می شود. همچنین می توانید از سایه صورتی استخوانی یا سبز خزه ای نیز استفاده کنید.

 

 

 

راویس بیوتی مرکز میکاپ و آرایش تخصصی عروس در تهران و غرب تهران، شهرک غرب، سعادت آباد (محدوده بلوار پاکنژاد) و در شعبه ی مهرشهر کرج  آماده ارائه انواع میکاپ های تخصصی عروس در مدل ها و سبک های متنوع می باشد. شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با ما تماس بگیرید و بهترین ها را تجربه کنید.

انصراف از نظر